خانه » امر به معروف » نمایی از ملارد که تا به حال ندیده اید/ کوه عقاب جاذبه ای طبیعی در ملارد که کمتر کسی از آن خبردارد
1

نمایی از ملارد که تا به حال ندیده اید/ کوه عقاب جاذبه ای طبیعی در ملارد که کمتر کسی از آن خبردارد

یکی از دیدنی های شهرستان ملارد ، کوه عقاب است . این کوه که مرتفع ترین نقطه ملارد بشمار می آید با جاذبه های طبیعی خود روزانه میزبان طبیعت دوستان بسیاری است .

به گزارش کارمند ایرانی و به نقل از اقتدار ملارد، این کوه در ۱۰ کیلومتری شهر ملارد و در روستای یوسف آباد قوام از توابع شهرستان ملارد با مختصات جغرافیایی ۳۵ درجه و ۳۹ دقیقه طول شمالی و ۵۰ درجه و ۵۳ دقیقه عرض شرقی واقع شده است. این کوه و تپه های اطراف آن تصویری شبیه یک عقاب در حال پرواز را تشکیل می‌دهند و همچنین وجود عقاب در این کوه جزو دلایل نام گذاری آن به نام کوه عقاب است. بلندی این کوه در رفیع‌ترین نقطه به ۲۲۰ متر می‌رسد. آب هوای معتدل دامنه باعث پیدایش روستاهای سرسبز و زیبا در حاشیه کوه عقاب شده است. این آب‌وهوا زیبایی های اطراف این کوه موجب شده است روزانه علاقه‌مندان به ورزش کوهنوردی و روستاییان اطراف زمان صبحگاهی خود را با بالا رفتن از این کوه بگذرانند.

از بلندی این کوه (در شرایطی که هوا صاف باشد) برج میلاد در استان تهران به راحتی قابل مشاهده است. وجود انواع پرنده‌ها، باغات سرسبز، طبیعت زیبا و تصاویر فوق العاده از شهرهای هم‌جوار، از جاذبه های این کوه بشمار می‌آید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


7 + = پانزده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

تبلیغات

صاحب نیوز
بالا