خانه » اجتماعی » تعرفه های پیراپزشکی، پرستاری و پزشکی باید به صورت متوازن افزایش یابد
ImageHandler

تعرفه های پیراپزشکی، پرستاری و پزشکی باید به صورت متوازن افزایش یابد

عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: ما معتقدیم که تعرفه ‌های پیراپزشکی، پرستاری و پزشکان باید به صورت متوازن و براساس سختی کار افزایش یابد.

به گزارش کارمند ایرانی، محمد حسین قربانی با اشاره به افزایش نیافتن تعرفه‌ ها برای قشری از جامعه پزشکی و پرستاری، افزود: تعرفه ‌ها برای پیراپزشکان، پرستاران و برخی پزشکان افزایش چندانی نداشته که این موجب نارضایتی بخشی از جامعه سلامت و عدم توازن بین پزشکان و سایر بخش های حوزه درمان شده است.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درخصوص تعیین تکلیف تعرفه های پزشکی در سال ۹۴ گفت: وزارت بهداشت باید تمهیداتی را برای تعیین تکلیف افزایش تعرفه‌ ها در حوزه سلامت مدنظر قرار دهد، و در واقع بر اساس کتاب تعرفه ‌گذاری نسبی خدمات تنها بخشی از پزشکان افزایش درآمد داشتند و مابقی از این افزایش بی ‌بهره بودند.

وی در ادامه با تأکید بر اینکه در حوزه تعرفه ها با نقطه مطلوب فاصله زیادی داریم، گفت: ما معتقدیم که تعرفه ‌های پیراپزشکی، پرستاری و پزشکان باید به صورت متوازن و براساس سختی کار افزایش یابد.

این نماینده مجلس در ادامه با اشاره به کتاب تعرفه گذاری نسبی گفت: این کتاب در پاییز سال گذشته به صورت پایلوت اجرا شد و با انتقاداتی هم مواجه شد اما پس از آن قرار شد که بخش هایی از کتاب مورد بازنگری قرار بگیرد و نقاط ضعف آن برطرف شود، سپس ابلاغ شود.

قربانی اضافه کرد: اجرای آزمایشی کتاب ارزش گذاری نسبی خدمات رو به پایان است و امیدواریم اشکالات کتاب هر چه سریعتر برطرف شود و ما در بحث تعرفه ها شاهد ساماندهی این حوزه میان پزشکان و سایر اقشار پزشکی باشیم.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


6 + هفت =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

تبلیغات

صاحب نیوز
بالا