خانه » اجتماعی » تحصن معلمان ملاردی در مقابل آموزش و پرورش/ تجمعی که رنگ سیاسی داشت
3

تحصن معلمان ملاردی در مقابل آموزش و پرورش/ تجمعی که رنگ سیاسی داشت

معلمان ملاردی بار دیگر در تجمعی مقابل آموزش و پرورش نسبت به برخی از مشکلات اعتراض نمودند.

به گزارش کارمند ایرانی و به نقل از اقتدار ملارد، تعدادی از معلمان ملاردی  (پنج شنبه ۲۷فروردین) باز هم در مقابل آموزش و پرورش شهرستان ملارد تحصن کردند .

محمد قادری تفرشی رئیس آموزش و پرورش شهرستان ملارد ، در خصوص این تحصن گفت : متاسفانه مطالبات همکاران ما در ۳ماه آخر سال ۹۳ که به حق هم می باشد ،هنوز پرداخت نشده است . وی افزود : اضافه کار ها و حق الزحمه امتحانات از مطالبات معلمان می باشد.

رئیس آموزش و پرورش شهرستان ملارد تشریح کرد : مشکلات و مطالبات در بخشی که به ما مربوط می شود هم به اداره کل و وزارت خانه اعلام شده و هم فرمانداری و نهادهای امنیتی در جریان قرار گرفته اند اما هنوز در بحث اجرا مشکلاتی وجود دارد.

در این تجمع شعار های (( معلم بیدارست از تبعیض بیزار است ))،(( تبعیض نه!))،((درد ما فرق است نه فقر)) به صورت دست نویس در محل تجمع نصب شده بود .

با توجه به شعار های استفاده شده به نظر می رسد این تجمع به صورتی سازماندهی شده است که بیشتر رنگ سیاسی داشته باشد.

در حال حاضر کانونی غیر قانونی با عنوان کانون صنفی معلمان بر اعتراضات صنفی معلمان سراسر کشور و همچنین نفوذ در تصمیم‌سازی در برخی از ادارات آموزش و پرورش به دنبال رسیدن به اهداف خود بوده و مشکلات معلمان تنها بازیچه ای در دست اعضای این کانون منحله است.

 

یک نظر

 1. برخی دستگاه های اجرایی نظیر سازمان پزشکی قانونی، سازمان انتقال خون، سازمان دامپزشکی و سازمان زندان ها براساس مصوبات مجلس شورای اسلامی از پرداخت های قابل توجهی حتی تا میزان سه برابر حقوق و مزایای دریافتی تحت عنوان فوق العاده جذب برخوردار شدند.

  • بند ب ماده (۲۰) قانون برنامه پنجم نیز بسیاری از کارمندان دستگاه های اجرایی مشمول قانون نظیر دانشگاه ها و موسسات آموزشی و پژوهشی و صندوق رفاه دانشجویان را از شمول قانون مدیریت خدمات کشوری خارج کرد که نتیجتاً ضوابط پرداخت جدیدی را اجرا می کنند.

  • قوه قضاییه نیز با مصوبه ای که به استناد بند الف ماده (۵۰) قانون برنامه پنجم توسعه از هیات وزیران گرفت، حقوق کارمندان خود را حداقل به میزان ۵۰ درصد افزایش داده است.

  • وزارت کشور نیز براساس تصویبنامه شماره ۶۳۱۳۲/ت ۴۸۷۵۳ ه مورخ ۲۰/۳/۱۳۹۲ حقوق کارمندان خود را تا ۳۵% افزایش داد.

  • سازمان ها و نهادهای عمومی غیر دولتی نیز که بعضاً دارای وابستگی سازمانی و مالی به دولت هستند غالباً از مکانیزم های بخش خصوصی تبعیت می کنند و وجوهی خارج از قاعده را به کارکنان و مدیران خود پرداخت می کنند.

  از جمله این سازمان ها می توان به سازمان تامین اجتماعی

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


− شش = 3

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

تبلیغات

صاحب نیوز
بالا