خانه » خبرهای شما » بازار داغ شایعات و التهاب فضای دهدشت
shayeat

بازار داغ شایعات و التهاب فضای دهدشت

رواج شایعات در شبکه‌های اجتماعی موجی از نگرانی و نا آرامی در مردم شهر دهدشت ایجاد کرده است.

به گزارش کارمند ایرانی، چند نفر که قصد داشتند در منبع تامین آب دهدشت سم بریزند با تشخیص به موقع مردم از محل متواری شدند. نیروی انتظامی اطراف منبع را محاصره کرده و از آب محافظت می‌کند، اعلام کردند! کسی از آب استفاده نکند و تا جند روز از مخزن ذخیره در منازل مصرف کنید!

این تنها یک نمونه از شایعاتی است که امروز در فضای مجازی و دهن به دهن در شهر دهدشت نقل شد، شایعه‌ای که در کمتر از یک ساعت موجی از نگرانی و التهاب در سطح شهر به وجود آورد.

آسیب‌های ناشی از حضور نرم‌افزارهای تلفن همراه در جامعه این روزها در دهدشت به خاطراتفاقات روی داده بروز پیدا کرده و رواج شایعات آرامش را از مردم گرفته است.

با توجه به ماهیت متفاوت شایعات در برهه خاص و با در نظر گرفتن اوضاع فعلی شهر که با بروز حوادثی از قبیل مسمومیت و آلوده کردن درخت توت و مصدومیت یک خانم توسط افرادی مرتبط با این موضوعات متشنج شده این روزها به فراخور حال منابع به وجود آوردنده شایعات پررنگ‌تر می‌شود.

رسوخ شایعات در اذهان عمومی و اعتماد مردم به مجاری غیر رسمی متاسفانه چنان است که حتی توضیح مسئولان و رسانه و منابع رسمی هم به سهولت نتواند آن را تکذیب و از افکار مردم خارج کند.

شایعه آلوده شدن آب چنان در ذهن مردم رسوخ کرده که حتی با تکذیب از کانال منابع موثق هنوز که هنوز است باور مردم در سالم بودن آب را جلب نکرده است.

نکته جالب توجه در شیوع این شایعه مبدا آن است و آنطور که می‌گویند اطلاعیه‌ای از بلندگوی روستای بردیان پخش می‌شود که در آن از مردم خواسته شده تا اطلاع ثانوی از آب مصرف نکنند.

مردم نیز بدون اطلاع از علت منع مصرف آب و تصور اینکه شاید منبع ذخیره آب روستا موقتا مشکلی داشته باشد این خبر را به سرعت در شبکه‌های اجتماعی منتشر و باعث نا آرامی جو روانی شهر و ناراحتی در بین مردم شدند.

اگرچه مسئله مسمویت تعدادی از شهروندان که در پارک مرکزی شهر و در پر ترددترین نقطه شهر اتفاق افتاد با تدبیر درست مسئولان امر در نصب دوربین مدار بسته می‌شد تا حدودی جلوی دیگر قضایا را بگیرد اما حالا که این حادثه اتفاق افتاده است آن‌چه ضرورت دارد تامین سلامت روانی جامعه و پرهیز از شایعه‌پراکنی و التهاب است.

در این میان تنها رسانه و مسئولان امر هستند که می‌توانند با ورود به موقع خود به موضوع از التهاب ایجاد شده در اجتماع بکاهند.

رئیس آب و فاضلاب شهری و مسئولان امنیتی شهرستان ضمن تکذیب آلودگی آب شهر از مردم خواست به شایعات توجه نکنند.

 

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


پنج × = 10

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

تبلیغات

صاحب نیوز
بالا