خانه » سیاسی » اتحادیه اروپا با فشار آمریکا نظام تحریم‌های ضد ایرانی را تقویت کرد
iran.

اتحادیه اروپا با فشار آمریکا نظام تحریم‌های ضد ایرانی را تقویت کرد

دولتهای اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه یک اصلاحیه قانونی را تصویب کردند که می‌تواند نظام تحریم‌ها علیه روسیه، ایران و سوریه را تقویت کند.

به گزارش کارمند ایرانی، دولتهای اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه یک اصلاحیه قانونی را تصویب کردند که می‌تواند نظام تحریم‌ها علیه روسیه، ایران و سوریه را تقویت کند.

روزنامه وال‌استریت‌ژورنال با گزارش این مطلب نوشت اتحادیه اروپا در تصمیم جدید خود برای کشورهای عضو، کانالی برای ارائه ادله محرمانه به قضات دادگاه در نظر گرفته است.

بر پایه این گزارش، این تصمیم قوانین حاکم بر دادگاه عمومی اتحادیه اروپا که دومین دادگاه عالی این اتحادیه است را تغییر می‌دهد.

اصلاحات ایجاد شده در قوانین اتحادیه اروپا حاصل بیش از یک سال رایزنی در پایتخت‌های کشورهای اروپایی هستند.

این رایزنی‌ها  زمانی صورت گرفتند که دادگاه‌های عالی این اتحادیه احکامی بر خلاف نظر دولت‌های اروپایی برای رفع تحریم‌ها علیه برخی سازمان‌های ایران و سوریه صادر کردند.

به نوشته وال‌استریت‌ژورنال، مقامات امریکایی اتحادیه اروپا را برای اتخاذ تصمیماتی جهت تقویت نظام تحریم‌های این اتحادیه تحت فشار قرار داده بودند.

طی سالهای گذشته برخی از سازمان‌های ایرانی و سوریه‌ای موفق شده بودند تحریم‌های اتحادیه اروپا در زمینه مصادره اموال و منع سفر را به چالش بکشند.

دولتهای اتحادیه اروپا در آن زمان دلیل مغلوب شدنشان در دادگاه‌ها را ناشی از عدم تمایل برای فراهم کردن اطلاعات محرمانه مورد درخواست دادگاه‌ها عنوان می‌کردند.

قوانین فعلی دادگاه‌های اتحادیه اروپا خواستار آن است تا تمامی مدارک مربوط در اختبار وکیلان گروه‌هایی قرار گیرد که تصمیمات این اتحادیه را به چالش می‌کشند.

در قوانین جدید، این الزام در برخی پرونده‌های خاص از میان برداشته شده است.

قضات در برخی پرونده‌های خاص می‌توانند درخواست کنند که چارجوب کلی اطلاعات محرمانه در اختیار وکیلانی قرار بگیرد که تحریم‌ها را به چالش می‌کشند.

بر اساس گزارش روزنامه وال‌استریت‌ژورنال این تصمیم با رأی ۲۷ عضو از ۲۸ عضو اتحادیه اروپا به تصویب رسید. انگلیس به این طرح رأی ممتنع داد.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


× 9 = هجده

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

تبلیغات

صاحب نیوز
بالا