خانه » اجتماعی » فروشگاه سیار!
resized_481238_284

فروشگاه سیار!

چند سالی است که این فروشگاه سیار راه اندازی شده است وعده ای دراین فروشگاه مشغول کاسبی اند.خریداران روزها می آیند وغروب ها برمی گردندودراین مدت فروشندگان اجناس خود را می فروشند،همه چیز دراین فروشگاه یافت می شود اعم از شیر مرغ تا جون آدمیزاد.رقابت بیداد می کند بین فروشندگان هریک برای عرضه ی محصول …

چند سالی است که این فروشگاه سیار راه اندازی شده است وعده ای دراین فروشگاه مشغول کاسبی اند.خریداران روزها می آیند وغروب ها برمی گردندودراین مدت فروشندگان اجناس خود را می فروشند،همه چیز دراین فروشگاه یافت می شود اعم از شیر مرغ تا جون آدمیزاد.رقابت بیداد می کند بین فروشندگان هریک برای عرضه ی محصول خود از شگردی خاص در تبلیغ استفاده می کنند،واما عده ای اجناس را می خرند ولی عده ای فقط تماشا می کنند ولذت می برند ،عده ای نیزنگاه می کنند و ناراضی از صدای سرسام آورتبلیغ فروشنده ها زیر لب غرولند می کنند گاهی هم به زبان می آورندناراحتیشان را.فروشندگان گاهی سود وگاهی ضرر،عده ای فروششان خوب است و راضی اند وعده ای ناراضی از فروش به سر می برند.

چندسالی است که از تاسیس این فروشگاه می گذرد.سال های اول فروشندگان خیلی کم بودند وهر سالی که می گذشت برتعداد آنان نیزمی افزود،این فروشگاه سیارفرق بزرگی با الباقی فروشگاهها دارد وآن اینکه چند منظوره است به این دلیل که به هردوطرف سود می رساندهم خریداران را نقل وانتقال می دهد واز مسیری به مسیری دیگر جابجا می کندوهم فروشندگان اجناس خود را به فروش می رسانند و درطی این جابجایی ها آنان نیز با خریداران بسیار روبه رو می شوند واجناس خود را عرضه می نمایند.

آری درست حدس زدید این فروشگاه سیار مترو است که سال های پیش برای طرفداران وخریدارانش بسیار جذاب ودیدنی بود وتازگی داشت ولی به مرور زمان کسل کننده وتکراری شد واکنون آن رضایت پیشین تبدیل به نارضایتی وشکایت خریداران ومسافران شده است.

به گزارش خبرنگار اجتماعی کارمند ایرانی از۲۸ دی ماه ۱۳۹۲ طرح جمع آوری دست فروشان متروتوسط پلیس متروآغاز شده است.

طبق این گزارش :مبنی بر شکایات متعدد مسافرین از سر وصداها وتبلیغات فروشندگان وتنه زنی ها وتعداد روزافزون آنان این طرح اجرا شده است.

ولی باید افزود متاسفانه و یا خوشبختانه این جلوگیری واقدام نتیجه وسودی برای شاکیان نداشته وفروشندگان همچنان مشغول کسب وکارند.

خبرنگارکارمند ایرانی درگزارش خودمصاحبه ای با هردوطرف این شکایت انجام داد.درمصاحبه با یکی از فروشندگان ؛گفت: من نان آوره خانه ام وتامین مخارج زندگی وفرزندان با من است دودخترم دم بخت هستند ونامزد کرده اند ونیاز به جهیزیه دارند ویک دختر دانشجو وپسرمحصل دارم خرجم ازاین راه حاصل می شود.بااین اقدام جدید توسط پلیس مترو مشتری هایم را از دست می دهم ونمیدانم چطور کسب درآمد کنم با این همه گرانی ووضع اسف بار اقتصادی چه کنم راه حل من چیست شما بگویید؟

یکی از شاکیان دراین مصاحبه گفت:مترو محل نقل وانتقال مسافرین به مقصد ومبدأ سفر می باشد وتنها وسیله ی سریع والسیر است وتقریبا ۷۰% از مردم به این دلیل از آن استفاده می کنند ودرضمن قطارها کشش این درصد را ندارند ،عده ای درحین مسیربه اصطلاح کنسرو می شوند وبایستی در طول سفربه دلیل پر شدن صندلی ها بایستند.و عده ای که از سر کار برمی گردند ویا دانشجویان ومحصلین استراحت ویا مطالعه می کنند ، بنابراین نیاز به آرامش دارند.گذشته از اینکه فرهنگ مترو این اجازه را نمی دهد که جایی برای دوره گرد ها ودست فروشان باشد، جدای از آزارواذیت حرکت آنها از بین جمعیت خسته ی به هم چسبیده ی ایستاده و انواع واقسام صداهای مزاحم وآزار دهنده شان .

ولی متأسفانه با وجود شکایت مسافرین واقدام پلیس مترو هنوز این فروشندگان جمع نشده وترسی ندارند از فروش وحتی شده پنهانی وبه دور از چشم مأموران به کار خود ادامه می دهند . پس چه کسی پاسخگوی شکایت ما وحل این مسئله است؟

خبرنگار کارمندایرانی افزود :ارائه راه حل ودادن حق را به هرکدام از طرفین دعوا به شما مخاطبین این خبر واگذار می کنم تا نظرات خود وقضاوت خود را راجع به این موضوع اظهار کنید.

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*


× 6 = شش

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

تبلیغات

صاحب نیوز
بالا